Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Radni PiS: Warszawa likwiduje szkoły. Ratusz zaprzecza

Dodano: 2019-09-11 09:00:00
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Radni PIS podnieśli alarm podczas konferencji, że szkoły w stolicy w latach 2010-2015 były masowo likwidowane. Jak jednak twierdzi ratusz – w miejscach zamkniętych placówek, otworzono nowe.

Tysiące nauczycieli straciło prace, a tysiące dzieci musiało być transferowanych do innych placówek oświatowych, bo 112 szkół przestało istnieć” – oznajmiła Olga Semeniuk.

Radna wraz z Dariuszem Lasockim podczas wczorajszej konferencji przedstawiła mało optymistyczne realia warszawskiej edukacji.

Radny przekonywał, że w stolicy dzisiaj jest zapotrzebowanie na nowe szkoły, ponieważ jak mówił „albo zostały zlikwidowane fizycznie, albo zostały oddane w inne ręce. Część urzędów czy straż miejska zajmuje te budynki. To pokazuje, że władza publiczna w Warszawie nie rozumie, co to jest planowanie i dalekosiężna strategia” – tłumaczył.

Likwidacji poddano zarówno licea, jak również szkoły techniczne i zawodowe oraz gimnazja.

Zmieniła się jedynie nazwa

Z odpowiedzią pośpieszył rzecznik Urzędu Miasta, który jak twierdzi w latach 2010-2015 placówki, które teoretycznie przestały istnieć, zostały przemienione na inne, w których dzisiaj również uczą się dzieci i młodzież. Mówi on również o otworzeniu całkiem nowych placówek i zapowiada, że kolejne miejsca edukacji powstaną do 2023.

fot. Twitter (Kamil Dąbrowa)

ag

Podziel się:

netgraf.pl