Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Most Północny. Zbudują rurociąg na ścieki, ucierpią kierowcy

Dodano: 2019-09-11 15:15:00
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Ratusz zapowiedział budowę awaryjnego rurociągu na ścieki na moście Północnym. Dla kierowców może to oznaczać duże utrudnienia.  

Jak informuje urząd miasta, awaryjny rurociąg, który powstanie na jezdni mostu Północnego, jest jedynie bajpasem i działać będzie do momentu naprawienia uszkodzonych kolektorów pod dnem Wisły. Ma on być gotowy do końca października. 

- Szacujemy, że montaż potrwa do kilku tygodni - między cztery, a sześć tygodni. Oczywiście wszystko od momentu, kiedy uzyskamy wszystkie dokumenty i zostaną one potwierdzone – mówi Radiu Kolor Ewa Rogala z urzędu miasta.

Rurociąg kosztem pasów ruchu

Za wcześnie jest, by mówić o konkretnych utrudnieniach dla kierowców. Możliwe jest jednak wyłączenie aż dwóch pasów ruchu, co w godzinach szczytu może oznaczać komunikacyjny paraliż. Za wcześnie jednak na konkrety. 

- Na pewno będą jakieś wyłączenia, bo jeśli ten rurociąg będzie puszczony po moście, to zakładam, że będzie wyłączona jakaś część jezdni. Będziemy oczywiście uprzedzać wszystkich mieszkańców, korzystających z tej przeprawy, o planowanych utrudnieniach, o włączeniach – dodaje Ewa Rogala.

Pewne natomiast jest, że utrudnienia pojawią się zarówno podczas montażu rurociągu, jak również później w czasie jego funkcjonowania.

ag

Podziel się: