Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ekologiczna Hala Mirowska. Papierowe torby zamiast foliówek

Dodano: 2019-09-11 21:12:26
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Robisz zakupy w Hali Mirowskiej? Jest duża szansa, że twoje zakupy trafią do papierowej torby.  

W ramach akcji "Mam na to papier" aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze rozdawali kupcom i klientom z Hali Mirowskiej papierowe i materiałowe torby. To kontynuacja zapoczątkowanej kilka miesięcy temu akcji. Dołączyło do niej już sporo kupców. Teraz aktywistom zależy, żeby o korzystaniu z ekologicznych rozwiązań przypominać też klientom. 

Bartłomiej Gołąbek z MJN tłumaczy, że to obie strony muszą chcieć zmiany - klient ma prosić o ekologiczne torebki, a sprzedawca ma je wydawać. 

- Torby płócienne przede wszystkim są większe i można w nie pakować kilka rodzajów zakupów. Co ważniejsze, można ich używać w nieskończoność - mówi Bartłomiej Gołąbek.

"To zdecydowanie lepsze od plastiku"

Nasz reporter sprawdził, czy mieszkańcy i właściciele sklepów korzystają z torebek papierowych:

- To zdecydowanie lepsze od plastiku. Praktyczniejsze, przede wszystkim nie niszczy nam środowiska, a druga sprawa, jest to wielokrotnego użytku - mówi jedna z mieszkanek Warszawy.

Każdy, kto przyszedł dziś do Hali Mirowskiej zrobić zakupy, mógł za darmo wziąć takie torby. Sklepy, które korzystają już z ekologicznych toreb, mają wywieszone logo akcji "Mam na to papier".

mo

Podziel się: