Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Atak na studentów z Izraela. Podejrzani zatrzymani

Dodano: 2019-09-11 18:36:25
fot. KSP
fot. KSP

Dwie osoby zatrzymane w związku z pobiciem w Warszawie studentów z Izraela.

Jak poinformowała stołeczna policja, podejrzani to Holendrzy ormiańskiego pochodzenia. - Pozostali dwaj (red. podejrzani) przebywają poza granicami kraju, dlatego dalsze działania odbywać się będą w ramach międzynarodowej współpracy - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Do ataku doszło w sobotę nad ranem. Czterej studenci zostali zaatakowani, gdy wychodzili z klubu przy ul. Twardej. Podeszło do nich trzech mężczyzn, z których jeden zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Dwóch pokrzywdzonych trafiło do szpitala.

- Wstępne ustalenia wskazują jednoznacznie, że mamy do czynienia z przestępstwem na tle narodowościowych. Najbardziej agresywny mężczyzna miał krzyczeć, że nienawidzi Żydów - podaje KSP. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ.

"Ohydny akt barbarzyństwa"

Do sprawy odniósł się ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. "Ohydny akt barbarzyństwa. Nie ma uzasadnienia dla przemocy. Wierzę, że sprawcy zostaną wkrótce aresztowani. Życzę Yotam i innym szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał na Twitterze.

łj

Podziel się: