Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Remont Batorego. Tablica informacyjna wprowadza w błąd

Dodano: 2017-03-03 10:00:00
fot. info@radiokolor.pl
fot. info@radiokolor.pl
Zgodnie z tym, co można przeczytać na tablicy informacyjnej, remont ulicy Batorego powinien zakończyć się w grudniu. Jest marzec, remont się nie zakończył, a tablica ciągle ta sama.
Na info@radiokolor.pl dostaliśmy zdjęcie rozkopanej ulicy Batorego. Jest też tablica z informacją, że prace toczą się na odcinku al. Niepodległości-Wiśniowa. Jest też przewidziany czas remontu. Tyle, że niezbyt aktualny. Prace miały zacząć się 24 listopada i skończyć miesiąc później.

Minęły ponad dwa miesiące, a tymczasem prace ciągle trwają. Co więcej, tablica wprowadza w błąd. Dlaczego nie można zmienić tej informacji i co ważniejsze - dlaczego prace się przeciągają? Na nasze pytania odpowiedział Zarząd Dróg Miejskich.

- Sytuacja wynika z faktu, że na przełomie listopada i grudnia nastąpiło nagłe pogorszenie warunków pogodowych. Intensywne opady śniegu a następnie roztopienie i przemoczenie ziemi spowodowały konieczność dodatkowej stabilizacji gruntu cementem. Aby jednak stabilizacja się udała i była możliwa kontynuacja robót, potrzebne było co najmniej 7 dni powyżej 5 st.C. - poinformował nas ZDM

- Na początku grudnia nie było takich warunków (temperatury wciąż były ujemne), w związku z tym Wykonawca w porozumieniu z inspektorem nadzoru wstrzymał budowę ze względu na brak możliwości prawidłowego wykonania robót zgodnie ze specyfikacją techniczną - wyjaśniają drogowcy. 

Nowy termin zakończenia remontu to 30 kwietnia. Będziemy sprawdzać, czy tym razem wszystko będzie gotowe na czas. ZDM zapowiedział też, że poprosi wykonawcę o skorygowanie informacji na tablicy.

AKTUALIZACJA: Jak poinformował nas Zarząd Dróg Miejskich, błąd na tablicy został już naprawiony.

łj

Podziel się:

netgraf.pl