Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Na Francuskiej wymalowali specjalne pasy. Po co?

Dodano: 2017-05-19 15:48:44
fot. ZDM
fot. ZDM
Drogowcy pokazali, jak pogodzić uch pieszy, handel, ruch rowerowy i miejsce spotkań towarzyskich. Na Francuskiej wymalowali pasy, które mają wyznaczać granicę, do której można ustawiać ogródki restauracyjne.
Francuska to ulica, która w ostatnim czasie przeszła spore zmiany. Ograniczono ruch przelotowy, pojawił się szeroki chodnik i wiele nowych kawiarni i restauracji. Tyle, że restauratorzy nie zawsze ułatwiają ruch pieszym ustawiając swoje ogródki na chodniku.
 
Zarząd Dróg Miejskich postanowił rozwiązać problem... malując specjalne pasy. 

- Dlatego wyznaczyliśmy symboliczną granicę pomiędzy strefą pieszą a ogródkami restauracji – malując ją zmywalną farbą na chodniku. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę restauratorów, klientów i przechodniów na przebieg ciągu pieszego i konieczność zachowania przestrzeni dla swobodnego ruchu pieszych - informuje ZDM.

Wyznaczone granice pozostaną w swoim miejscu kilkanaście tygodni. Po zamknięciu ogródków linie znikną. Przypomnijmy, że na Francuskiej - za zgodą Zarządu Dróg Miejskich, funkcjonuje 20 ogródków restauracyjnych. 

To nie koniec, bo drogowcy zapowiadają też kampanię edukacyjną, która jest kontynuacją i rozwinięciem akcji „Dobre Maniery”, promującej życzliwe zachowania wszystkich użytkowników przestrzeni.  
 
łj
 

Podziel się:

netgraf.pl