Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Król popu w Polsce. 23 lata temu Michael Jackson zagrał na Bemowie

Dodano: 2019-09-20 09:45:00
fot. Wikipedia / zdjęcie ilustracyjne
fot. Wikipedia / zdjęcie ilustracyjne

100 tys. sprzedanych biletów i kilka kontrowersji. 20 września 1996 roku Michael Jackson zagrał koncert na bemowskim lotnisku.

23 lata temu w ramach trasy koncertowej HIStory Tour Michael Jackson odwiedził Polskę. Muzyk 18 września wylądował w Warszawie, po to, by dwa dni później wejść na scenę ustawioną na bemowskim lotnisku i wzbudzić olbrzymie emocje wśród przybyłych.

Chociaż sprzedano 100 tys. biletów, nieoficjalnie mów się, że koncert oglądało 120 tys. widzów. Część fanów, wyważając ogrodzenie, przedostała się na imprezę.

Jackson przed publicznością pojawił się w statku kosmicznym ubrany w złocisty kombinezon. Występ stanowił swoistą podróż w czasie przez całą jego karierę. Ponad dwadzieścia utworów, które zagrał, przerywane były wideoklipami z przeszłości.

Całowała króla popu po rękach

Nie obyło się bez kontrowersji. Jedna z fanek wdarła się na scenę i w płaczu zaczęła całować Michaela Jacksona po rękach. Dodatkowo ze względu na tłum i ścisk, setki fanów wymagało pomocy medycznej, a ulice po zakończonej imprezie na dwie godziny zostały całkowicie sparaliżowane.

Było to niewątpliwie największe wydarzenie muzyczne w Polsce, które na stałe zapisało się w historii.  

 ag

Podziel się:

netgraf.pl