Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Problemy ze ściekami w Warszawie. Na jaw wychodzą kolejne uchybienia

Dodano: 2019-09-20 10:50:09
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dopiero teraz przyznało się do awarii w oczyszczalni Czajka. Sprawa dotyczy spalarni osadów, która nie działa od grudnia 2018 roku.

Tematem problemów oczyszczalni Czajka żyjemy od blisko miesiąca. Wydawałoby się, że o sprawie wiemy już niemal wszystko. Jednak światło dzienne ujrzały kolejne uchybienia. Jak się okazało, wybudowana zaledwie siedem lat temu spalarnia osadów ściekowych uległa awarii. Zdarzenie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Społeczeństwo o sprawie dowiedziało się dopiero teraz.  

W oficjalnym komunikacie MPWiK czytamy, że „na przełomie listopada i grudnia 2018 r., w związku z awarią rekuperatorów, tj. wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona Stacja termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni”.

Nie ma zagrożenia


Władze MPWiK dodają, że odpowiednie instytucje zostały poinformowane niezwłocznie o zaistniałym fakcie. I przy okazji zaznaczono, że zdrowie mieszańców nie zostało narażone.  

„Odpad ten nie jest zaliczany do kategorii odpadów niebezpiecznych. Informujemy, że osady ściekowe wytwarzane w oczyszczalni ścieków „Czajka”, nie są stosowane w rolnictwie ani do uprawy roślin” – czytamy w komunikacie.

Ale od czasu grudniowej awarii utylizacją odpadów - czyli średnio ponad 350 ton dziennie - zajmują się dwie zewnętrzne firmy.

mc

Podziel się:

netgraf.pl