Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ukradli 60 hulajnóg. Chcieli, by jazda na nich była za darmo

Dodano: 2019-09-20 13:15:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy ukradli 60 elektrycznych hulajnóg. Odłączali nadajniki GPS, demontowali je i składali na nowo, aby później sprzedawać sprzęt.

Ze stołecznych ulic zniknęło łącznie 60 hulajnóg. A odpowiedzialni za to nie są bynajmniej właściciele sprzętu ani nie jest to ciche działanie lekarzy, którzy mieli dosyć tłumów trzydziestolatków z urazami (o tym pisaliśmy tutaj) na oddziałach ratunkowym.

Jak informuje Komisariat Stołecznej Policji trzej mężczyźni kradli elektryczne hulajnogi z przypadkowo wybranych miejsc, odłączali im nadajniki i zabierali je do garażu. Tam sprzęt był demontowany, złodzieje wyrzucali niepotrzebne ich zdaniem części i składali urządzenie na nowo, by móc je później sprzedać.

Cały proces miał doprowadzić do tego, aby używanie hulajnóg nie wymagało logowania do systemu, a tym samym jazda była całkowicie za darmo.

Tak się jednak nie stanie, ponieważ mężczyźni zostali zatrzymani przez śródmiejską policję.

Szybki koniec biznesu

W garażu jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 18 hulajnóg oraz wiele różnych części i hologramów od kilkudziesięciu innych” – czytamy na stronie KSP.

60 hulajnóg, które zostały ukradzione, warte są 190 tys. złotych.

Teraz trzem złodziejom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ag

Podziel się:

netgraf.pl