Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nowe przedszkole i szkoła staną na Gocławiu. Budowa właśnie ruszyła

Dodano: 2019-10-09 19:15:10
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Nowy obiekt oświatowy na Gocławiu ma rozwiązać problem przepełnionych szkół w tej dzielnicy. 

Szkoły na Gocławiu są przepełnione. Teraz przy skrzyżowaniu Ulic Fieldorfa i J. Nowaka Jeziorańskiego powstanie obiekt, który połączy szkołę i przedszkole dla łącznie prawie 800 dzieci. Budowa właśnie się rozpoczęła.

- O budowie tej szkoły myśleliśmy od kilku lat, ten projekt się w tej chwili ziszcza. Szkoły na Gocławiu są przepełnione, to jest efekt przede wszystkim reformy oświaty, ale też zmian demograficznych. Ta budowa jest koniecznością. Budynek pomieści 600 uczniów i 175 przedszkolaków - mówi Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi-Południe.

Poza nowoczesnym zapleczem, obiekt będzie mógł się też pochwalić ekologicznym zielonym dachem, który zimą posłuży za... górką saneczkową. 

- To jest dosyć skomplikowana konstrukcja. Na dachu będą mogły wegetować rośliny. Zimą będzie można zjeżdżać na sankach. Myślę, że niewiele szkół może się pochwalić taką atrakcją w postaci dachu zjazdowego - mówi Sławomir Nowak z firmy budowlanej Mirbud.


Ostatnią szkołę podstawową w tej dzielnicy oddano do użytku aż 22 lata temu. Cała inwestycja to koszt 61 milionów złotych.

ap

Podziel się:

netgraf.pl