Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Projekt ‘Rozmowwa'. Tworzą portrety zwykłych warszawiaków

Dodano: 2019-10-10 15:00:00
fot. projekt
fot. projekt "Rozmowwa"

Ewa Mielczarek i Maciek Niemojewski rysują wyjątkową mapę Warszawy - mapę opartą na wspomnieniach mieszkańców.

Pomysł na powstanie „Rozmowwy” zrodził się dwa lata temu. Jego głównym założeniem jest utworzenie warszawskiej mapy wspomnień.

A dlaczego jeszcze zdecydowano się na utworzenie projektu?

- Żeby poznać okolice i też poznać nowe miejsca, przez pryzmat historii, które opowiadają rozmówcy. Też chcieliśmy stworzyć takie miejsce w internecie, gdzie można przeczytać naprawdę długą, intymną i pogłębioną rozmowę – dodaje Ewa Mielczarek

Rozmówcą może być zarówno właściciel kawiarni, cukiernik jak i zwykły sąsiad. Ale ma ich łączyć jedno – mają być Warszawiakami.

- Polujemy na ciekawe historie i ciekawych ludzi, wiec tak naprawdę każdy może być naszym bohaterem.  Mamy potrzebę spotykania się z ludźmi, którzy tworzą to miasto na bardzo różnych płaszczyznach, nie tylko kulturalnych, ale po prostu są w tym mieście, znają to miasto – informuje Maciek Niemojewski.

Goście są pytani o prywatne historie, wspomnienia dawnej Warszawy i ulubione miejsca. Dzięki tym rozmowom powstaje warszawska mapa wspomnień.

Autorzy projektu zachęcają do kolejnych zgłoszeń. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej.

Ewa Mielczarek i Maciek Niemojewski byli gośćmi dzisiejszego wydania „Spraw Warszawy”. Całej rozmowy możecie posłuchać tutaj.

mc

Podziel się: