Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nie wiedziały dlaczego lecą przez Warszawę. Znaleziono przy nich 8,5 kg heroiny

Dodano: 2019-10-10 13:05:00
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Holenderka i Brytyjka zostały zatrzymane do kontroli na Lotnisku Chopina. Nie wiedziały dlaczego były w Republice Południowej Afryki i z jakiego powodu lot powrotny mają przez Warszawę.  

Na lotnisku Chopina funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety, których zachowanie zwróciło ich uwagę. Obywatelki Holandii i Wielkiej Brytanii przybyły do Warszawy z Johannesburga odrębnymi rejsami. Z Polski zamierzały wrócić do swoich krajów. Jak się jednak okazało kobiety nie potrafiły logicznie wytłumaczyć jaki był cel ich podróży do Republiki Południowej Afryki oraz dlaczego ich droga powrotna wiedzie przez warszawskie lotnisko. Wzbudziły tym podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zabrali ich walizki do kontroli.

Podejrzane dno walizek

„Po otwarciu bagaży pełnych ubrań, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ich ściankami w podwójnym dnie ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego” – czytamy w komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
Funkcjonariusze znaleźli w bagażu Holenderki ponad 5 kg heroiny, a natomiast druga kobieta próbowała przemycić  blisko 3,5 kg narkotyków.

Zatrzymanym grozi teraz od 3 do 15 lat więzienia.

ag

Podziel się: