Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Chcemy grać dalej!" Teatr Bezdomnych zbiera na dalszą działalność

Dodano: 2019-10-10 20:00:00
fot. Teatr Bezdomnych (Facebook)
fot. Teatr Bezdomnych (Facebook)

Istnienie teatru bezdomnych stoi pod znakiem zapytania - brakuje funduszy na dalsze działanie. 

Teatr Bezdomnych działa od półtora roku na Pradze i przyciąga osoby z najróżniejszych środowisk. Łączy je jedno - pasja do teatru. Teraz dotknęły ich jednak kłopoty finansowe. Z początku grupa działała dzięki ministerialnemu stypendium, ale fundusze się skończyły. Artyści się jednak nie poddają.

- Postanowiliśmy uruchomić zrzutkę, zbieramy na opłaty za salę, spektakl, scenografię, podróże ze spektaklem. Chcemy nadal działać, grupa jest zwarta i gotowa - mówi Anna Szufa, założycielka Teatru Bezdomnych.

Największym marzeniem podopiecznych teatru jest teraz wystawienie sztuki na podstawie jednej z książek Terry'ego Pratchetta. 

- To będzie "Straż, straż" na podstawie jednej z książek Pratchetta. To będzie największy jak dotąd spektakl, są coraz lepsi i coraz bardziej pewni siebie na scenie, to będzie dla nich duże wyzwanie - dodaje Anna Szufa. 

Kolejny cel to trasa ze spektaklem po ośrodkach dla bezdomnych w całej Polsce. Do grupy teatralnej może dołączyć każdy - spotkania odbywają się w każdą środę w Teatrze Oratorium między 10 a 12. 

Jeżeli chcecie ich wesprzeć, to możecie to zrobić tutaj.

ap

 

Podziel się: