Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

'Bądźmy razem bezpieczni!' Kierowcy na celowniku kampanii

Dodano: 2019-10-10 18:00:00
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Wystartowała kolejna edycja społecznego projektu TW. Działania nie skończą się tylko na emitowaniu spotów edukacyjnych.

Głównym celem tegorocznej kampanii są kierowcy. Z danych Instytutu Badawczego wynika, że tylko 69% warszawiaków przestrzega przepisów ruchu drogowego i aż 85 % kierowców przyznaje, że zdarzyło im się używać telefonu w trakcie jazdy.

- Kolejna odsłona corocznej akcji „Bądźmy Razem Bezpieczni” tym razem adresowana głównie do kierowców. W zeszłym roku zainaugurowaliśmy akcję „Odłóż smartfon i żyj!”, teraz rozszerzamy działalność. Organizujemy warsztaty dla młodzieży, w których będziemy o tych zagrożeniach informować – informuje Wojciech Bartelski, prezes zarządu Tramwajów Warszawskich.

W akcję włączyły się również inne instytucje.

- Nasza akcja trwa już wiele lat. Współpracujemy z wieloma jednostkami miejskimi. Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja, organizacje społeczne, szkoły. W tym roku rozwijamy projekt, bo problem bezpieczeństwa dotyczy wielu uczestników ruchu – pieszych, pasażerów komunikacji, motorniczych, ale także kierowców. Niestety, coraz częściej dotyczy też dzieci i młodzieży przy szkołach i placówkach oświatowych –  dodaje Bartelski.

 

Telefon jak alkohol!

- Okazuje się, że korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy jest niemal tak samo niebezpieczne jak spożycie alkoholu. Efekt na koncentrację, na rozwagę i uwagę na drodze, zdolność unikania wypadku, rozmowy przez telefon, nie mówiąc już o pisaniu SMS-ów, jest taki jak spożycie alkoholu i 1 promil we krwi – uświadamia prezes zarządu.

Kampania „Bądźmy Razem Bezpieczni” jest prowadzona od ponad dekady i ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

mc

Podziel się: