Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Z sufitu cieknie woda. Metro: to normalne

Dodano: 2017-03-03 16:55:07
Tak wygląda peron stacji Politechnika (fot. info@radiokolor.pl)
Tak wygląda peron stacji Politechnika (fot. info@radiokolor.pl)
Na peronie stacji metra Politechnika, którą niedawno odświeżono pojawił się ostrzegawczy słupek i... wiadro. Zadaniem tej "instalacji" jest zbieranie wody kapiącej z sufitu.

We wtorek na stacji metra Politechnika pojawiła się kałuża spowodowana przeciekiem w suficie. Początkowo dla bezpieczeństwa postawiono obok niej słupek, wtedy prowadzone były prace związane ze zmniejszeniem przecieku, później pojawiło się wiadro.

Problem jest znany od lat, ponieważ metro zbudowane jest na nawodnionych gruntach. Wszystkie stacje narażone są na przeciekanie, a w szczególności trzy centralne.

Szczególnie narażonymi na przeciekanie stacjami są stacje Politechnika, Pole Mokotowskie, czy Świętokrzyska. Na tych stacjach niezależnie od tego, ile pracy byśmy wkładali w uszczelnianie tych stacji, w związku z tym, że stacje i tunele cały czas pracują, woda będzie na nie oddziaływać - mówi Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

Służby podziemnej kolejki stale monitorują przeciekające elementy i uszczelniają je za pomocą specjalnych substancji. Nie da się jednak całkowicie zabezpieczyć stacji przed przeciekami, a jedynie zniwelować ich skutki. Najczęściej są one problemem jesienią i w okresie roztopów, kiedy wody gruntowe szukają ujścia w każdej możliwej szczelinie.

 

im

Podziel się:

netgraf.pl