Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Sprawdzajcie swoje czworonogi. Pojawiły się pierwsze kleszcze!

Dodano: 2017-03-04 15:10:46
fot. Pixabay
fot. Pixabay
Nie tylko warszawiacy poczuli wiosnę, ale też... kleszcze. Wystarczyło, że skończyły się mrozy, a pierwsze pajęczaki wyszły ze swoich zimowych kryjówek. Gdzie w Warszawie jest ich najwięcej?

Jak informują nas leśnicy, od mniej więcej tygodnia kleszcze wystepują w stołecznych lasach. To ze względu na wysoką temperaturę. Pajęczaki te pojawiają się na drzewach i krzewach, gdy termometry przekroczą magiczne zero stopni. O tym, że kleszcze są już w lasach poinformowała nas nasza słuchaczka.

- Byłam na spacerze z psem w okolicach Potoku Służewieckigo. Nie zajęło to więcej niż 20 minut. Po powrocie do domu u mojego pieska znalazłam trzy (TRZY!!!) kleszcze! Uważajcie na swoje zwierzaki - napisała Kamila.

Trzeba uważać szczególnie w tych miejscach, gdzie co roku notuje się najwięcej tych pajęczaków. Które to lasy? O tym powiedziała nam Andżelika Gackowska ze stołecznych Lasów Miejskich.

- Pojawiają się informacje, że na przykład Las Kabacki jest bardzo zakleszczonym lasem. I potwierdza, jest sporo kleszczy, ale takie uczęszczane kompleksy nie są jedynymi, w których te zwierzęta się pojawiają - mówi Radiu Kolor Andżelika Gackowska. 

Uważać trzeba więc też w stołecznych parkach i skwerach, bo jak przypominają leśnicy - kleszcze są wszędzie. Dlatego po spacerze z czworonogiem, należy dokładnie sprawdzić, czy nasz pupil nie przyniósł do domu niechcianego gościa. Warto też stosować różnego rodzaju odstraszacze na kleszcze. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl