Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Owocowe czy nieowocowe? Spór o Sady Żoliborskie

Dodano: 2019-11-05 06:20:35
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Urząd Dzielnicy zapowiedział wycinkę drzew, które znajdują się w Parku Sady Żoliborskie. Jednak większe kontrowersje wywołuje inna kwestia. 

41 - tyle drzew urząd dzielnicy zamierza wyciąć z Parku Sady
Żoliborskie. Razem, w całym parku jest 900 drzew, z czego 360 to drzewa owocowe. Jak zawsze w takich przypadkach, mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia. 

Wycinka jest konieczna

Jak tłumaczy wiceburmistrz Żoliborza Agata Marciniak-Różak, wycinka jest konieczna, bo drzewa nie są w dobrym stanie. 

- To są drzewa bardzo stare, nawet stuletnie. Jeżeli pozostawilibyśmy je w takim stanie, mogłyby stwarzać zagrożenie dla ludzi i zwierząt - tłumaczy wiceburmistrz. 


Drzewa tak, tylko jakie?

Jak się jednak okazuje, większym problemem niż sama wycinka, jest to, co pojawi się w miejscu drzew. Część mieszkańców domaga się, aby nasadzić drzewa owocowe, które od zawsze były wizytówką tego miejsca. Inni zaś, w szczególnośći osoby starsze - nie chcą kolejnych rozdeptanych owoców na chodnikach. 

Owoce zalegające na chodnikach, przy głównych ciągach komunikacyjnych, oprócz tego że zaśmiecają teren, również są niebezpieczne ze względu na możliwość poślizgnięcia się - dodaje Agata Marciniak-Różak.- Jesteśmy za owocowym charakterem Sadów Żoliborskich, ale nie możemy też nie brać pod uwagę dotychczas licznych głosów, dlaczego ten sad nie powinien być akurat owocowy - mówi. 


W związku z tym, mieszkańcy mają czas do 25 listopada na podjęcie decyzji, w jakiego rodzaju parku chcieliby spędzać czas. Stworzoną do tego celu ankietę można wypełnić na stronie urzędu dzielnicy.


az

Podziel się:

netgraf.pl