Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

11 listopada. Z jednej strony świętowanie, z drugiej liczne utrudnienia

Dodano: 2019-11-08 11:00:00
fot. ZTM
fot. ZTM

Państwowe uroczystości, biegi i przemarsze – tak będziemy obchodzić zbliżające się Święto Niepodległości. Kierowcy i użytkownicy komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Plac Piłsudskiego

Tutaj uroczystości rozpoczną się 10 listopada, ale pierwsze zmiany w ruchu zaczną obowiązywać już dzisiaj. W rejonie placu marsz. J. Piłsudskiego wystąpią utrudnienia w przejeździe i w parkowaniu pojazdów. Nie zaparkujemy wzdłuż ul. Królewskiej od pl. marsz. J. Piłsudskiego do ul. Marszałkowskiej (od strony Ogrodu Saskiego).

Z kolei w niedzielę wyłączone z ruchu będą ulice: gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza na odc. od pl. marsz. J. Piłsudskiego do ul. Krakowskie Przedmieście (w godz. 16.30-20.00) oraz pl. marsz. J. Piłsudskiego na odc. od ul. Królewskiej do ul. Wierzbowej (w godz. 17.00-19.30).

Tego dnia swoje trasy zmienią także autobusy. Od godz. 17:00 objazdami pojadą linie 107, 111, 128 i 175. Na godz. 20:00 zaplanowano przemarsz z Krakowskiego Przedmieścia w kierunku pl. marsz J. Piłsudskiego. W tym czasie na objazdy zostaną skierowane kolejne linie - 116, 178, 180, 222, 503 i 518.

Trakt Królewski

11 listopada w godz. 8.00-9.00 Traktem Królewskim przejedzie kolumna samochodów z Prezydentem RP z Pałacu Prezydenckiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Na trasie przejazdu przewidziane są postoje i składanie wieńców przy pomnikach: Wincentego Witosa (pl. Trzech Krzyży), Ignacego Paderewskiego (park Ujazdowski), Wojciecha Korfantego (skrzyżowanie Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola), Romana Dmowskiego (pl. Na Rozdrożu), Józefa Piłsudskiego (skrzyżowanie Al. Ujazdowskich z ul. Bagatela).

W trakcie przejazdu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w swobodnym przejeździe.

Śródmieście

Również w poniedziałek o godz. 11:11 u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Stawki wyruszy 31. Bieg Niepodległości. Uczestnicy wydarzenia przebiegną ciągiem ulic al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości. Tutejsze trasy będą zamykane dla ruchu już od godz. 5:00 rano.  

- Ruch ulicami poprzecznymi: al. „Solidarności”, Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika - informuje UM.

11 listopada zaplanowano także szereg innych zgromadzeń publicznych i przemarszów. W rejonie ich pochodu napotkamy kolejne utrudnienia. Zostaną ustawione między innymi betonowe mury.

- Te przegrody mają stanąć od godz. 6:30. Będą rozstawiane sukcesywnie. Kiedy będą zdjęte, tego nie wiem, bo mogę powiedzieć, że po przejściu marszu ulice będą otwierane dynamicznie, ale w przypadku przegród betonowych te otwarcie tych ulic może nastąpić znacznie później – tłumaczy Ewa Gawor, szefowa biura bezpieczeństwa warszawskiego ratusza.

Zarząd Transportu Miejskiego zaleca korzystanie z komunikacji miejskiej i przy okazji zaznacza, że  rozkład jazdy autobusów, tramwajów, metra i pociągów ulegnie wyraźnym zmianom. Szczegóły sprawdzicie na stronach ZTM.

mc

Podziel się:

netgraf.pl