Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Spółdzielnia Bródno zawyża opłaty za ogrzewanie? Lokatorzy bezradni

Dodano: 2019-11-08 17:00:00
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Mieszkańcy Bródna muszą płacić wysokie rachunki za ogrzewanie. Jak twierdzą, są oszukiwani przez spółdzielnię i nie wierzą w wyliczenia podane na fakturach.

4526 złotych - takie rozliczenie za okres grzewczy 2018/2019 otrzymała pani Edyta mieszkająca przy ul. Krasiczyńskiej. Jej mieszkanie ma 38m2 i składa się z małego pokoiku oraz salonu połączonego z kuchnią. Jak twierdzi, to niemożliwe jest, żeby podczas kilku miesięcy, kiedy trwa okres grzewczy. zużyła tyle ciepła. Co więcej, sąsiedzi pani Edyty dostają rachunki na jeszcze wyższe kwoty. 

- Ludzie nie są w stanie zużyć ciepła w tak małym mieszkaniu za 4,5 czy nawet 8 tysięcy złotych! To jest jawne oszustwo i nie możemy pozwolić na to, żeby takie sytuacje miały miejsce - tłumaczy Pani Edyta i dodaje, że u niektórych kwota ta wynosi nawet 9 tysięcy złotych.Jak mówi, w samej spółdzielni pracownicy nie widzą problemu i na zarzuty mieszkańców, że kwoty są absurdalne, odpowiadają, że to "tylko ich zdanie i nikt oprócz nich tak nie uważa".

"Te kwoty nie wydają się realistyczne"

Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów przyznaje, że kwoty te nie wyglądają na wiarygodne i radzi by mieszkańcy domagali się ujawnienia odpowiednich dokumentów.

- Te kwoty nie wydają się realistyczne. Wygląda na to, że spółdzielnia próbuje przerzucić jakieś inne dodatkowe koszty na te osoby. Trzeba więc ustalić, skąd te dodatkowe koszty się wzięły. Każda z tych osób powinna zażądać wglądu do dokumentacji, żeby otrzymać dokładne rozliczenie - mówi Jakub Żaczek. 


"Będziemy walczyć!"

Mieszkańcy nie składają broni i zapowiadają walkę ze spółdzielnią.

- My jeszcze jakoś sobie poradzimy, ale co ma zrobić taka 80-letnia babcia, która po prostu nie ma skąd wziąć takiej kwoty... Musimy wziąć się w garść i walczyć o swoje prawa - dodaje Pani Edyta.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Bródno" mimo naszych próśb, nie znalazła czasu na skomentowanie sprawy. az

Podziel się:

netgraf.pl