Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Trochę Paryża na Marszałkowskiej. Ratusz planuje zmiany

Dodano: 2019-11-11 11:07:10
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Ulica z szarej i nieprzyjaznej ma stać się bardziej atrakcyjną.

Najbardziej znana stołeczna ulica, wzorem paryskich Champs-Élysées, miałaby zyskać handlowy i prestiżowy charakter. Jak z głośnej i chaotycznej ulicy uczynić miejce, w którym będzie chciało się spędzać czas?

- Myślę, że pierwszym krokiem jest ograniczenie ruchu - mówi Maciej Czapliński ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". Wtóruje mu część mieszkańców. Ci zwracają uwagę na przestarzałą, zaniedbaną zabudowę, brak zieleni i wzmożony ruch drogowy.

- Podstawowym problemem jest ruch na tej ulicy. To jest trzypasmówka wciśnięta w samo centrum miasta. Trudno oczekiwać, że kierowcy w Warszawie, biorąc pod uwagę, że jest bardzo duża bezkarność wśród kierowców, że będą zdejmowali nogę z gazu i jechać trzydzieści na godzinę - mówi Michał Czapliński z ruchu "Miasto Jest Nasze".

Wizerunek przede wszystkim

Architekt Piotr Sawicki stwierdza, że, aby wziąć się za przemiany wizerunku ulicy, Ratusz powinien zacząć właśnie od tych aspektów.

- Chyba to, co przede wszyzstkim powinno się zmienić na Marszałkowskiej, to ona po prostu powinna być czystsza, ładniejsza, może mieć więcej zieleni, może mniej samochodów, odremontowane elewacje, no i lokale w parterach, wcale nie mówimy o bardzo dużych zmianach a tak na prawdę o pewnej estetyzacji i uruchomieniu potencjału handlowego i społecznego - mówi Radiu Kolor architekt Piotr Sawicki.

 

Jak ostatecznie zmieni się ulica? To władze stolicy mają ogłosić w ciągu kilku miesięcy.

kg

Podziel się:

netgraf.pl