Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wejście tylko "na kartę". Chaos w szkole na Targówku

Dodano: 2017-03-04 15:14:04
Miało być bezpieczniej, ale na razie są tylko problemy. Szkoła przy ulicy Balkonowej wprowadziła specjalne karty wejścia do budynku. Już pierwszego dnia system nie zadziałał, a uczniowie spóźnili się na zajęcia.
Decyzja o wprowadzeniu nowego systemu wejścia do budynku Szkoły Podstawowej nr 42 zapadła po spotkaniu z rodzicami. Jak twierdzi dyrekcja, chodziło o to, żeby poprawić bezpieczeństwo w placówce. Dzieciom rozdano więc karty wstępu, za które rodzice zapłacili 6 złotych. Dzięki temu nikt niepożądanyy nie dostałby się na teren placówki.

Problemy zaczęły się juz pierwqszego dnia funkcjonowania nowego systemu. Okazał się, że ten... nie zadziałał, a uczniowie nie mogli wejść do szkoły. Tym samym niektórzy mokli na deszczu, inni spóźnili się na zajęcia.

Okazuje się, że karty wstępu to samowolka dyrekcji, bo dzielnica o niczym nie wiedziała. Po tym, gdy sprawą zainteresowało się Radio Kolor, urzędnicy zareagowali i nakazali natychmiastowe zawieszenie funkcjonowania systemu.

- Wprowadzenie systemu nie było skonsultowane z urzędem. Burmistrz podjął decyzję, że ten system przerwie działanie do momentu opracowania dobrych rozwiązań, a także do momentu opracowania klarownych procedur dla dzieci i rodziców - mówi Radiu Kolor Rafał Lasota z dzielnicowego ratusza. 

Z naszych informacji wynika, że do budynku można już wejść normalnie. Nie oznacza to jednak, że elektronicznych kart wstępu nie będzie. Dzielnica chce jednak sprawdzić zalety i wady takiego rozwiązania. Bo jak do szkoły wejdzie uczeń, który zgubi "wejściówkę"? To tylko jedno z pytań, które teraz zadają sobie dzielnicowi urzędnicy.


łj

Podziel się:

netgraf.pl