Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Antysmogowe" kwiaty rozdane na Pradze Północ

Dodano: 2019-11-14 14:30:00
fot Radio Kolor
fot Radio Kolor

Bluszcze, paprocie, czy zamiokulkasy - to niektóre "antysmogowe" rośliny, które trafiły do mieszkańców Pragi Północ. 

Okazją do rozdawania takich kwiatów w urzędzie dzielnicy jest obchodzony dziś "Światowy Dzień Czystego Powietrza".

- Mamy bardzo różne gatunki, natomiast wybieraliśmy takie, które wpływają najlepiej na filtrowanie powietrza. Były paprocie, bluszcze, zamiokulkasy, chyba najprostsze kwiaty do utrzymania w warunkach domowych 0 mówi Anna Wrochna, wiceburmistrzyni dzielnicy Praga Północ.

 

Tłumy w ratuszu!

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Rozdawaniu kwiatów towarzyszyła akcja edukacyjna, dzięki której mieszkańcy poznali dobroczynny wpływ roślin.

- Przygotowanych mieliśmy ponad 500 sztuk kwiatów, z czego spora większość już trafiła do mieszkańców. Sama osobiście opowiadałam, jak kwiaty wpływają na jakość powietrza – dodaje Wrochna.

 

Podczas procesu fotosyntezy, rośliny pochłaniają skażone powietrze i transportują je do podłoża oraz korzeni, gdzie szkodliwe substancje są neutralizowane.

Smog groźny dla zdrowia 

Niezdrowe powietrze to problem wymagający natychmiastowego działania. Smog skraca długość życia przeciętnego Polaka nawet o 9 miesięcy, a każdego roku z jego powodu umiera ok. 45 000 mieszkańców naszego kraju.

Szczególnie narażeni na jego działanie są mieszkańcy dużych miast, w których powietrzu kumuluje się masa szkodliwych zanieczyszczeń. Dzieje się to przede wszystkim z powodu wzmożonego ruchu samochodowego i ogrzewania domów węglem.

kg

Podziel się:

netgraf.pl