Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kierowcy wściekli. Na ulicy Rzekotki ruch tamują dwa samochody

Dodano: 2019-11-14 18:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Mieszkańcy ulicy Rzekotki na Ursynowie mają dość kierowców, którzy pędza pod ich domami. Na poboczu drogi postawili dwa stare samochody, które nie blokują ruchu, ale skutecznie spowalniają nieproszonych gości.

Rzekotki to wąski i krótki odcinek przy ciągu jednorodzinnych domów. Nie ma na niej chodnika, a bramy posesji bezpośrednio sąsiadują z jezdnią. W ostatnich dniach mieszkańcy ustawili na poboczu stare samochody, by wyrazić sprzeciw wobec liczby aut skracających sobie tamtędy drogę.

- Jest to ciąg pieszo jezdny. Nie ma tu ani chodnika, nie można tędy bezpiecznie przejść, nie ma oświetlenia. Ktoś kto idzie tą ulicą na dobrą sprawę nawet nie ma się gdzie schować przed samochodami, które sznurem ciągną w jedną i w drugą stronę. Ta ulica powinna zostać zamknięta. – mówi jeden z mieszkańców.

 

Chcą zamknięcia ulicy dla samochodów

Problem jest znany od wielu lat. Co prawda po otwarciu łącznika między Ursynowem i Wilanowem ruch nieco zmalał, ale nadal jest duży. 

- Przez kilkanaście lat mieszkańcy spotykali się z różnymi burmistrzami gminy Ursynów, uzyskiwali różne deklaracje, a tak naprawdę, jedną podstawową deklaracją było to, że jak otworzą połączenie z Wilanowem  z prawdziwego zdarzenia, to ta ulica zostanie zamknięta - dodaje mieszkaniec. 

 

Straż miejska: samochody stoją legalnie

Na reakcję mieszkańców oburzają się kierowcy, przyzwyczajeni do korzystania ze skrótu. O problemie z przejazdem informowali straż miejską, jednak wszysyko jest legalne. 

- Od sierpnia dostaliśmy 43 zgłoszenia dotyczące naruszenia ruchu drogowego w tym miejscu i za każdym razem patrol stwierdzał, że nie ma podstaw do interwencji. Samochody stoją zgodnie z prawem - mówi Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej.

Kierowcy nie polubili zaparkowanych przeszkód, bo w jednym z aut ktoś niedawno wybił szybę, a drugie obrzucił jajkami.

fot. Radio Kolor

kg

Podziel się:

netgraf.pl