Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Płatne parkowanie na Żoliborzu. Strefa obejmie całą dzielnicę

Dodano: 2019-11-27 19:15:13
fot. ZDM
fot. ZDM

Koniec bezpłatnych postojów na Żoliborzu. Radni dzielnicy jednogłośnie przyjęli stanowisko popierające plan prezydenta stolicy. 

W 2020 roku po raz ostatni kierowcy zaparkują tutaj bezpłatnie. Radni poparli pomysł ZDM i zdecydowali, że strefa płatnego parkowania obejmie wszystkie żoliborskie parkingi i miejsca postojowe.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, parkomaty zaczną naliczać opłaty w tej dzielnicy w 2021, ale ich instalacja rozpocznie się już w przyszłym roku. Pojawiły się również pomysły, aby opłaty były pobierane do godz. 21. ZDM rozważa taką możliwość.

"Mało czasu"

Teraz jednak drogowcy muszą się spieszyć. Czasu na wprowadzenie zmian zbyt dużo nie ma.

- 14 miesięcy to jest bardzo mało czasu. Oni muszą teraz zinwentaryzować wszystkie miejsca, które są w tej chwili dostępne. Trzeba zrobić też konsultacje - mówi Mateusz Durlik z Gazety Żoliborza.  

Konsultacje nie będą należały do najłatwiejszych. Mateusz Durlik przyznaje, że głosy na ten temat na Żoliborzu są podzielone i trudno będzie przekonać tych nieprzekonanych.

- Jeśli chodzi o część Starego Żoliborza, to tam jest taka niepisana zasada, że mieszkańcy zajmują chodniki. Jeden na drugiego nie donosi, bo nie mają gdzie zaparkować. I ta strefa w tym konkretnym obszarze nie cieszy się tak dużą popularnością - dodaje. 

Strefa dwa razy większa

Płatne miejsca postojowe zwiększą swój zasięg w całej Warszawie. Do 2023 roku ich obszar będzie ponad dwukrotnie większy. Wzrosną również opłaty za parkowanie – od przyszłego roku cena z pierwszą godzinę postoju pójdzie w górę o złotówkę.    

Już w przyszłym roku parkomaty staną na Woli i na Pradze. W ubiegłym miesiącu zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Po przeprowadzanej analizie, ZDM przedstawi konkretne lokalizacje dla kolejnych parkomatów.

mc/łj

Podziel się:

netgraf.pl