Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Śliskie listwy zostają w metrze. ZTM testuje kolejny model

Dodano: 2019-12-02 11:30:00
Fot. Radio Kolor
Fot. Radio Kolor

Zarząd Transportu Miejskiego nie może ruszyć z wymianą śliskich listew dla niewidomych na stacjach metra. Chociaż testowano już kilka innych rozwiązań, to na razie żadne z nich nie zdało egzaminu.

Problem śliskich listew na stacjach metra powtarza się każdego roku. Prowadnice dla niewidomych zrobione są z metalu, a te stają się niebezpieczne, kiedy temperatury są niskie, a dodatkowo spadnie deszcz lub śnieg. Bardzo łatwo wtedy o wypadek. Dlatego mieszkańcy oraz aktywiści apelują do Zarządu Dróg Miejskich o wymianę listew na takie, które nie będą stwarzać zagrożenia.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, na dwóch ursynowskich stacjach metra Kabaty oraz Imielin, ZTM testował inne rodzaje prowadnic. Każda z nich miała różnorakie żłobienia. Te jednak ponownie okazały się śliskie.

Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wykonać jeszcze jeden test. Tym razem na stacji Metro Młociny zamontowane będą żółte prowadnice z żywicznych elementów. Nowe listwy mają pojawić się do końca tego roku, więc tej zimy musimy dalej uważać na metalowe prowadnice w metrze.

mo

Podziel się:

netgraf.pl