Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Odblaski zamiast bombek. Wyjątkowe choinki w Warszawie

Dodano: 2019-12-03 09:07:15
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Przed stołecznymi urzędami stanęły choinki przyozdobione w... odblaski. Ruszyła kolejna edycja akcji miejskich leśników i strażników. 

Gdy dni są krótkie i musimy często maszerować po zmroku, kwestia widoczności jest priorytetowa. Noszony przez pieszego odblask widoczny jest nawet ze 150 metrów. Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” jest prosta: przed miejskimi budynkami stanęły przystrojone w odblaski drzewka, z których każdy może wziąć zawieszkę dla siebie zupełnie za darmo.

- Akcja cały czas się rozwija. W zeszłym roku rozdaliśmy prawie 20 000 takich odblasków. W tym roku jesteśmy przygotowani na więcej – mówi Sławomir Smyk ze Straży Miejskiej.

Pięciodniowa akcja to tylko część szerszych działań, mających na celu upowszechnienie wiedzy o bezpieczeństwie na drogach. Strażnicy rozdają takie odblaski w szkołach, w trakcie profilaktycznych pogadanek z dziećmi. W ich trakcie opowiadają uczniom o tym, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu.

Drzewka  z odblaskami można znaleźć m. in. przed gmachem Straży Miejskiej, budynkiem Lasów Państwowych. Staną także przed urzędami dzielnic oraz częścią stołecznych szkół.

To już czwarta edycja akcji. Potrwa od dziś do 6 grudnia.

kg

Podziel się:

netgraf.pl