Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Bezpieczniej w al. KEN. Drogowcy stawiają sygnalizację świetlną

Dodano: 2019-12-03 10:35:51
fot. ZDM
fot. ZDM

Na 6 zebrach pojawi się sygnalizacja świetlna. To dzięki wynikom audytu, który wykazał, że te przejścia dla pieszych są najniebezpieczniejsze na Ursynowie.

Aleja Komisji Edukacji Narodowej będzie znacznie bezpieczniejsza. Drogowcy rozpoczęli montaż sygnalizacji świetlnych wzdłuż tej ulicy. Nowe sygnalizatory pojawią się na sześciu przejściach m.in. przy ul. Koński Jar, ul. Telekiego czy ul. Jeżewskiego. Audyt bezpieczeństwa wykazał, że są to jedne z najmniej bezpiecznych zebr na terenie Ursynowa.

Drogowcy w tym momencie prowadzą roboty brukarskie, które związane są z obniżaniem krawężników, korektą geometrii skrzyżowań i remontem chodników. Także stawiane są już maszty z sygnalizacją. Wszystkie przejścia dla pieszych będą wyposażone w nowoczesne sygnalizatory wraz z automatyczną detekcją. Dodatkowo światła mają być skoordynowane z istniejącymi sygnalizacjami.

Sygnalizacja jest ustawiona tak, aby Ci, którzy jadą z przepisową prędkością, mieli tzw. zieloną falę. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Podziel się:

netgraf.pl