Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Korupcja w wodociągach. CBA zatrzymało podejrzanych

Dodano: 2019-12-03 11:15:00
fot. CBA
fot. CBA

Dwóch zatrzymanych pracuje w pionie kierowniczym miejskiej spółki, a trzeci to biznesmen ze Śląska. Według prokuratury działali na szkodę przedsiębiorstwa.

Trzech mężczyzn zatrzymanych w związku z korupcją w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Funckjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego we wtorek rano zatrzymali Wiesława M., byłego dyrektora pionu wsparcia w MPWiK, Jacek M. byłego kierownika w tym pionie oraz Rafała T. byłego wspólnika śląskiej firmy. 

- Zatrzymane osoby odpowiedzą za działanie na szkodę przedsiębiorstwa podczas realizacji zamówień publicznych. Trzy osoby trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, tam usłyszą zarzuty - mówi rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski.

CBA podkreśla, że Wiesława M. i Rafała T.  funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy po raz drugi. Po raz pierwszy doszło do tego na początku lipca. Wtedy miało to związek z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 50 tysięcy złotych przez zatrzymanego dyrektora w związku z realizowanymi na rzecz MPWiK zamówieniami publicznymi.

mo

Podziel się:

netgraf.pl