Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Murawa była zła? Dymisja po aferze na Narodowym

Dodano: 2019-12-03 12:20:12
fot. PGE Narodowy/Facebook
fot. PGE Narodowy/Facebook

Prezes pełniąca funkcję w zarządzie spółki PL.2012+, czyli operatora PGE Narodowego, zdymisjonowana. Czy to przez aferę z murawą w roli głównej?

Alicja Omięcka nie kieruje już spółką, która zarządza PGE Narodowym. Jak podaje money.pl, decyzję o jej dymisji podjął dyrektor generalny Ministerstwa Sportu, Krzysztof Przygoda. Alicja Omięcka miała dostać wypowiedzenie w poniedziałek, ale oficjalny komunikat pojawi się dopiero dziś.

Według portalu, taka inicjatywa wyszła z kancelarii premiera. Wiele wskazuje na to, że chodzi o zły stan murawy w meczu reprezentacji Polski ze Słowenią rozegranym 19 listopada na Stadionie Narodowym w ramach eliminacji do Euro 2020.

Robert Lewandowski poskarżył się premierowi

Murawa przypominała wtedy bardziej kretowisko niż boisko piłkarskie. Narzekali na nią nie tylko trener reprezentacji Jerzy Brzeczek, czy piłkarze, ale również kibice, którzy zauważyli, że od dłuższego czasu nawierzchnia nie zachwyca. Z kolei w szatni na stan murawy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu miał się skarżyć Robert Lewandowski.

Jeszcze dziś spółka ma ogłosić, kto zostanie nowym prezesem.

mo

Podziel się:

netgraf.pl