Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Jestem bombardowany". Na Woli walczą o autobusy

Dodano: 2019-12-18 10:27:19
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Władze Woli protestują przeciwko skróceniu tras kilku ważnych dla mieszkańców linii autobusowych.

Burmistrz dzielnicy Krzysztof Strzałkowski wysłał do Zarządu Transportu Miejskiego pismo z uwagami mieszkańców dotyczącymi planowanych zmian w kursowaniu autobusów po otwarciu nowych stacji metra. Burmistrz przyznał, że jest "bombardowany korespondencją od mieszkańców". 

I nie ma się co dziwić. Dla dojeżdżających do niektórych rejonów stolicy "cięcia" ZTM-u, będą oznaczać przesiadki z autobusu do metra i później znów do autobusu.

- Bardzo nas niepokoi zabranie mieszkańcom linii 520, która komunikowała nas z południowo-wschodnimi dzielnicami Warszawy. Ponadto niepokoi nas linia 171 na Powiśle, a na Powiślu zlokalizowana jest szkoła dla osób słabowidzących - mówił gość Spraw Warszawy. 

Obawy dotyczą także zabrania linii 105. Burmistrz przypomniał, że już w 2014 roku, kiedy otwierana była stacja metra "Rondo Daszyńskiego", były podobne plany i wtedy udało się uniknąć niekorzystnych zmian. 

Burmistrz powiedział, że nie dzwonił w tej sprawie do Rafała Trzaskowskiego, bo wciąż trwają konsultacje społeczne, do udziału w których zachęcał mieszkańców. zmiany mają wejść w życie wraz z otwarcie nowych stacji metra, czyli w kwietniu. 

Całej rozmowy z Krzysztofem Strzałkowskim możecie posłuchać tutaj. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl