Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Koleje Mazowieckie kupią nowe pociągi

Dodano: 2017-03-05 14:29:42
fot. Koleje Mazowieckie
fot. Koleje Mazowieckie
Stare pociągi Kolei Mazowieckich już niedługo znikną z torów. Przewoźnik chce poprawić komfort podróży, dlatego zapowiada zakup nowych składów. Kiedy do nich wsiądziemy? Nie tak prędko.
Dziś Koleje Mazowieckie mają w swoim posiadaniu ponad 300 składów. Mniej więcej co trzeci z nich to nowoczesny pociąg. Wymiana taboru odbywa się sukcesywnie już od kilku lat. Niedługo komfort podróży poprawi się jeszcze bardziej, bo na tory wyjedzie 71 nowych składów. Mają one zastąpić te stare, które są już mocno wysłużone.

Koleje Mazowieckie już od jakiegoś czasu wolą kupować nowe składy niż remontować te stare, bo to bardziej się opłaca spółce. Nowoczesne pociągi mają mieć Wi-Fi, klimatyzację, WC, a nawet przewijaki dla dzieci. Mają być też  przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie nowe pojazdy pojawią się na torach do 2022 roku. Przewidywany koszt zakupu to ponad 2 miliardy złotych!

Przetarg na zakup wagonów będzie ogłoszony prawdopodobnie jeszcze w marcu, a umowa z dostawcą zostanie podpisana w czerwcu. Dodajmy, że najstarsze pociągi znikną z torów wcześniej, bo w ciągu dwóch najbliższych lat.
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl