Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Trochę po amerykańsku". W Wilanowie budują szkołę marzeń

Dodano: 2020-01-14 09:10:22
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Żadna dzielnica nie potrzeubuje tak szkół, jak Wilanów. Ta, która obecnie jest budowana ma być najnowocześniejsza w Warszawie.

Trzykondygnacyjny budynek, wewnętrzne patio, dużo zieleni oraz dostępny dla wszystkich mieszkańców park ze strefą relaksu. Tak ma wyglądać kompleks szkolny, który powstaje w Miasteczku Wilanów przy ul. Oś Królewska. Ma to być najnowocześniejsza szkoła w Warszawie. - Pewną wyjątkowością będzie to, że boisko piłkarskie będzie umiejscowione na wyniesionym garażu. Trochę po amerykańsku - mówi Radiu Kolor wiceburmistrz dzielnicy, Artur Buczyński. 

Szkoły pilnie potrzebne 

Jak sprawdziła nasza reporterka, budowa idzie zgodnie z planem. Trwają już prace wykończeniowe. "Prace posuwają się nadspodziewanie dobrze" - słyszymy w urzędzie dzielnicy. To ważne, bo nowych szkół Wilanów potrzebuje, jak wody. 

- Wilanów jest najmłodszą dzielnicą w Warszawie, a zarazem najprężniej się rozwijającą. W tej chwili mamy ponad 40 tys. mieszkańców, a prognozy są takie, że być może ta liczba sięgnie 100 tys. Nowa szkoła jest więc niezbędna - tłumaczy Artur Buczyński.


Na Zawadach też zbudują szkołę 

Potrzeby oświatowe dzielnicy są więc duże. W rozmowie z Radiem Kolor zastępca burmistrza snuje już kolejne oświatowe plany. 

- Przymierzamy się do budowy szkoły na Zawadach. Na pewno będzie potrzebna kolejna szkoła w zachodniej części Wilanowa. To w perspektywie kilku lat - zapowiada Artur Buczyński. 

Placówka przy ul. Oś Królewska dla ponad 700 uczniów będzie gotowa w wakacje, tak żeby 1 września przyjąć najmłodszych mieszkańców dzielnicy. 

az/łj

Podziel się:

netgraf.pl