Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Manifa w Warszawie. "Przeciw przemocy władzy"

Dodano: 2017-03-05 14:52:31
fot. Twitter (Agnieszka Wiśniewska)
fot. Twitter (Agnieszka Wiśniewska)
Punktualnie o 14 z Placu Defilad ruszyła tegoroczna Manifa. To coroczny marsz organizowany z okazji Dnia Kobiet.
Co roku w warszawskiej Manifie bierze udział około 3 tysięcy osób. Organizatorki z Porozumienia Kobiet 8 Marca liczą jednak, że w tym roku frekwencja będzie większa. Jak twierdzą, w ostatnim czasie coraz wiecej ludzi wychodzi na ulice, żeby
wyrażać swoje poglądy.

W tym roku kobiety protestują przeciw władzy, ale jak podkreślają nie chodzi tylko o obecną władzę, bo władza to też organizacje takie jakie kościoły, pracodawcy, korporacje. Manifa przejdzie trasą: Marszałkowska, Aleje Jerozolimskie,  Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska. 

- Protestujemy przeciwko wszelkiej przemocy – instytucjonalnej, systemowej, ekonomicznej, fizycznej, seksualnej, psychicznej, symbolicznej, przeciwko zaniechaniom i bierności tam, gdzie potrzeba pomocy i wsparcia - informują organizatorki.
 

Protestujacy nie zgadzają się m. in. ze zwiększającą się nierównością i ubóstwem, z marginalizacją wielu grup społecznych, czy z przemocą wobec kobiet, słabszych, migrantek i migrantów. Manifa jest organizowano po raz 18. Podobne manifestacje odbywają się także w innych miastach w Polsce. 
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl