Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Zawieszony obiad. Wyjątkowa akcja warszawskiej pierogarni

Dodano: 2020-01-14 11:17:59

Była już zawieszona kawa, teraz jest... zawieszony obiad. To wyjątkowa akcja warszawskiej pierogarni.

Każdy może kupić posiłek za dowolną kwotę, a paragon zostawić na tablicy. Tam czeka aż ktoś z niego skorzysta i odbierze już opłacony obiad. Akcja ruszyła w zeszłym tygodniu, a tablica błyskawicznie wypełniła się paragonami. 

- Cała ta akcja i powodzenie tej akcji jest tak zaskakujące i tak wspaniałe, że faktycznie tablica jest zapełniona. Obecnie wisi około 20 paragonów, z czego 5 zostało już wykorzystanych - mówi Jowita Pietrak, kierowniczka "Pierogarni u Aniołów", prowadzonej przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Jak dodaje, po paragony przyszło dwóch potrzebujących, a także opiekunka, która zajmuje się osobami leżącymi w domu. 

Kilka lat temu podobna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wtedy jednak dotyczyła ona kawy. Restauracja zapewnia, że jeśli paragonów zabraknie, to dorzuci obiad od siebie.

Więcej charytatywnych akcji 

Lokal słynie także z innych charytatywnych akcji. - W pierogarniach uczymy dzieci bezpłatnie języka angielskiego, prowadzimy zajęcia plastyczne, także bezpłatnie - dodaje Jowita Pietrak. O szczegółach akcji "Kup obiad jeśli możesz, weź obiad jeśli potrzebujesz" kierowniczka restauracji opowiadała w Sprawach Warszawy w Radiu Kolor. 

Rozmowę znajdziecie tutaj.

łj

Podziel się:

netgraf.pl