Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Reklama oślepiała kierowców. Zniknęła po interwencji Radia Kolor

Dodano: 2020-01-14 11:57:30
fot. Facebook/Pogromcy Reklamozy
fot. Facebook/Pogromcy Reklamozy

Jedna z firm ubezpieczeniowych dla kierowców postawiła na Mokotowie świecącą reklamę, która... oślepia kierowców. 

Feralny ekran znajduje się na rondzie Schumana, czyli u zbiegu Wołoskiej, Odyńca i Racławickiej. Po zmroku nie trudno go nie zauważyć. Jednak nie zwraca on uwagi swoją treścią. Ledowa reklama jest tak jaskrawa, że oślepia kierowców jadących od strony Odyńca w kierunku Racławickiej.

Pierwszy o sprawie poinformował facebookowy profil "Pogromcy Reklamozy". Jak czytamy, zgodnie z kodeksem drogowym "zabrania się umieszczania na drodze lub w jej pobliżu urządzeń wysyłających lub odbijających światło w sposób powodujący oślepienie albo wprowadzających w błąd uczestników ruchu". 

"Kwestia techniczna wynikająca z mocy diod"

O niebezpieczny ekran zapytaliśmy firmę, która wyświetla tam swoją reklamę. Odpowiedział nam Maciej Krzysztoszek z LINK4.

"Nośnik wyświetla 15-sekundową reklamę LINK4, w której ostatnie kilka sekund to logo firmy na białej planszy. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wstrzymaliśmy emisję naszej reklamy na tym nośniku i przekazaliśmy uwagi internautów do operatora nośników ledowych. Problem intensywnego światła może być kwestią techniczną wynikającą z mocy diod, w które jest wyposażony dany nośnik." - zapewnia Krzysztoszek.

Do kogo zgłaszać?

Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich zachęca z kolei mieszkańców do zgłaszania takich sytuacji.

- Zawsze w takich przypadkach, jeśli widzimy, że reklama stwarza zagrożenie, możemy zgłosić taką informację na infolinię 19115. Tych form kontaktu jest dużo, można to zgłosić również mailowo, albo poprzez czat - mówi rzeczniczka stołecznych drogowców. 


Po naszej interwencji emisja świecącej reklamy została wstrzymana. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl