Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Drożej na kolei. WKD i Koleje Mazowieckie podnoszą ceny biletów

Dodano: 2020-01-14 17:10:15
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

To pierwsze tak duże podwyżki od kilku lat. Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Kolei Mazowieckich zapłacą więćej za przejazdy.

Rok 2020 przynosi kolejne podwyżki. Juz wiadomo, że w Warszawie zapłacimy więcej za śmieci i za parkowanie. Teraz dochodzą do tego droższe przejazdy pociągami w regionie. Podwyżki zapowiadają m.in. Koleje Mazowieckie. To dlatego, że utrzymanie trakcji od nowego roku jest dużo bardziej kosztowne.

- Zostaną wprowadzone zmiany w cenniku. Jest to spowodowane podwyżkami cen energii elektrycznej. Ceny biletów wzroną średnio o 10 procent - tłumaczy Donata Nowakowska ze spółki Koleje Mazowieckie. Jak dodaje, przewoźnik będzie płacił za jedną megawatogodzinę o prawie 65 procent więcej. 

WKD z pierwszą taką podwyżką od lat

Podwyżki - i to jeszcze bardziej dotkliwe, nie ominą też pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Powód ten sam, czyli wzrost cen energii. Do tego dochodzi jeszcze zwiększona płaca minimalna, która od tego roku wynosi 2600 złotych. To wzrost o 350 zł.

- Zmiana cen wynosi średnio od 12 do 15 procent. Wprowadzone zmiany, jeśli chodzi o bilety jednorazowe, mają miejsce po raz pierwszy od kilkunastu lat - mówi Krzysztof Kulesza z WKD. 

Nowy cennik u wyżej wymienionych przewoźników zacznie obowiązywać od 1 lutego. 

ap/łj

Podziel się:

netgraf.pl