Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nowy skwer na Ursynowie. Małe krzesła, mało cienia, dużo betonu

Dodano: 2020-01-25 12:25:05
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Skwer sportów umysłowych powstał na Ursynowie w ramach budżetu obywatelskiego. Oczekiwania mieszkańców były jednak inne.

"W większości europejskich miast znajdują się specjalnie przygotowane stanowiska, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać na świeżym powietrzu i oddawać się przyjemności płynącej z gier planszowych" - tak Rafał Wesołowski przekonywał mieszkańców do zagłosowania na jego projekt w budżecie obywatelskim. Projekt wygrał, a niedawno został zrealizowany.

W Lasku Brzozowym, pomiędzy ul. Lanciego i al. KEN, stanęło 6 betonowych stolików. Przy każdym po 4 małe krzesła. Niestety, od mieszkańców pobliskich bloków w większości słychać głosy krytyki. Ich zdaniem tak to powinno wyglądać. 

"Lepiej byłoby postawićtu leżaki"

Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim uwagę na niewygodne, betonowe krzesła. - Nie mają oparcia, jakby ktoś chciał dłużej tu posiedzieć, to jest to niemożliwe - mówi jedna z mieszkanek. Inni mówią też o trochę za małych stolikach. Część zauważa też, że skwer znajduje się dosłownie pod gołym niebem, bez żadnego zacienienia. - Tu jest za gorąco, żeby siedzieć latem. Lepiej byłoby postawić tu leżaki - dodają inni mieszkańcy. 

Za mało miejsca? Rozłóż kocyk na trawie

Autor projektu z opiniami sąsiadów się nie zgadza. Podkreśla, że wybrał taką lokalizację, bo na Ursynowie trudno znaleźć inną. Większość terenów należy bowiem do spółdzielni mieszkaniowych, a nie do miasta. Autor pomysłu zwraca uwagę, że obok jest plac zabaw i tam słońce dzieciom nie przeszkadza.- Obok jest plac zabaw, na tym placu zabaw dzieci non stop się bawią i jakoś dają radę - mówi Rafał Wesołowski. Z kolei dla tych, którzy narzekają na za małe stoliki, ma radę: - Trudno, jeśli ktoś chce zagrać w większą planszówkę, to musi ją rozłożyć obok na kocyku, na trawie - mówi. 

Koszt realizacji skweru to blisko 30 tysięcy złotych.az

Podziel się:

netgraf.pl