Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Nowe butelkomaty już w Warszawie! Tym razem to aż 10 maszyn

Dodano: 2020-01-24 18:10:15
Recyklomat przy Hali Mirowskiej (fot. Radio Kolor)
Recyklomat przy Hali Mirowskiej (fot. Radio Kolor)

W Warszawie trwa montaż nowych butelkomatów. Tym razem będzie ich znacznie więcej. 

Dwie takie maszyny stały już w Warszawie latem, ale ze względu na częste awarie, zostały zdemontowane. Ratusz postanowił je ulepszyć. Wybrał nowego producenta recyklomatów. Mieszkańcy z kolei wybrali ich wygląd, który nawiązuje do Wisły. 

- Otrzymaliśmy wiele uwag na temat działania recyklomatów. Powstały nowe maszyny, które powinny być mniej awaryjne – zapewnia w rozmowie z Radiem Kolor Dominika Wiśniewska z warszawskiego ratusza.

 

Podobnie jak wcześniej, do maszyn będzie można wrzucać butelki i puszki po napojach. W zamian dostaniemy ECO-punkty, które będzie można wymienić na nagrody. Jakie? Tego ratusz nie zdradza. Ostatnio były to zniżki na kawę, czy zniżki na bilety do teatrów. Wiadomo, że teraz wachlarz możliwości ma być większy. 

Gdzie staną butelkomaty?

Nowe maszyny już przyjechały do Warszawy i są montowane. Znajdziemy je przy Białołęckim Ośrodku Kultury, przy urzędach dzielnic: Bielany, Ursynów i Praga Południe, na Mokotowie niedaleko SP nr 20, na Ochocie przy siedzibie Tramwajów Warszawskich, w Śródmieściu przy Hali Mirowskiej, na Pradze Północ, przy ul. Jagiellońskiej i dwa na Żoliborzu: przy ul. Marii Kazimiery i przy OSiR na ul. Potockiej.

W tej chwili maszyny są nieaktywne. Ratusz na razie nie zdradza, kiedy je uruchomi.

kg

Podziel się:

netgraf.pl