Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Cięcia w rozkładzie linii 102. Mieszkańcy protestują

Dodano: 2020-01-28 06:21:45
fot. warszawa.wikia.org
fot. warszawa.wikia.org

Zarząd Transportu Miejskiego chce, żeby linia 102 w ogóle nie wyjeżdżała z Pragi. Dziś dojeżdża na Wolę.

ZTM planuje cięcia w związku z planowanym uruchomieniem metra na Woli.  Zmiany będą dotyczyć aż 26 linii. Jedną z nich ma być 102 jeżdżąca z Młynowa, przez Powiśle, aż do Olszynki Grochowskiej. Po skróceniu ma nie opuszczać Pragi i zawracać na rondzie Waszyngtona. Ta propozycja nie zadowala mieszkańców dzielnicy, którzy mają poparcie ratusza.

- Ta linia zakorzeniła się w świadomości mieszkańców. Na ulicy Kickiego znajdują się akademiki, z których studenci jeżdżą na zajęcia właśnie tą linią – mówi Radiu Kolor wiceburmistrz Pragi Południe Karol Kowalczyk.

 

„Musimy uwzględniać potrzeby mieszkańców”

Poludniowopraski ratusz wystosował w tej sprawie oficjalne pismo do ZTM, a mieszkańcy przy wsparciu niektórych radnych i aktywistów stworzyli petycję, zawierającą propozycję małej korekty trasy i zwiększenia częstotliwości kursów 102.

- Wszelkie ruchy związane z tą linią muszą być konsultowane. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie jej na obecnej trasie, aczkolwiek można rozmawiać z mieszkańcami o ewentualnych korektach. To musi uwzględniać ich potrzeby  - dodaje Kowalczyk.

 

Petycję można znaleźć tutaj.

kg

Podziel się:

netgraf.pl