Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Dron nad Belwederem. ABW zatrzymało podejrzanych

Dodano: 2017-03-05 17:10:55
fot. warszawa.wikia.com
fot. warszawa.wikia.com
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę drona, który w sobotę unosił się nad budynkiem Belwederu. Z pobliskiego parku kierował nim obywatel Łotwy.
Jak ujawnia Biuro Ochrony Rządu, którego funkcjonariusze jako pierwsi pojawili się na miejscu, operatorowi urządzenia towarzyszyły dwie obywatelki Rosji.

Całość została przekazana pod śledztwo ABW, bo to właśnie ta jednostka zajmuje się zapobieganiem i rozpoznawaniu zagrożeń mogących godzić zarówno w bezpieczeństwo wewnętrzne kraju, jak i jego pozycję na polu międzynarodowym. To właśnie zadaniem Agencji jest wykrywanie przestępstw szpiegostwa, terroryzmu, czy też pozyskiwania informacji niejawnych stanowiących tajemnicę państwową.

Na razie nie wiadomo czy obywatel Łotwy nie był świadom zagrożenia, czy unoszenie się dronem nad Belwederem miało swój cel.

Dodajmy, że podobny przypadek odnotowano we wrześniu, kiedy bezzałogowy obiekt unosił się nad Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Wtedy okazało się, że urządzeniem kierowało dwóch Rosjan znajdujących się w samochodzie nieopodal.

nd

Podziel się:

netgraf.pl