Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Zniszczony osiedlowy park na Zatrasiu. Mieszkańcy chcą naprawy szkód

Dodano: 2020-02-01 12:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Przez osiedlowy park osiedla Zatrasie przejechał ciężki sprzęt niszcząc okoliczną zieleń.

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy osiedla Zatrasie zyskali plac zabaw i ławki ustawione w znajdującym się między blokami parku. Do niedawna pokrywał go schludny trawnik, jednak został rozjechany przez ciężki samochód transportowy, który przejechał przez sam jego środek. Stawiał kontener niezbędny do prowadzonych nieopodal prac brukarskich i pozostawił po sobie obszerne bruzdy, które zniszczyły wizerunek parku.

- Od dłuższego czasu działająca na zlecenie Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej firma wykonuje na osiedlu prace brukarskie. Wczoraj wjechał tu bardzo duży pojazd i bez zabezpieczenia rozjechał cały park – mówi Wiktor Zając ze stowarzyszenia „Zatrasie”.

 

Kto to naprawi?

Dodaje, że poza zabezpieczeniem zieleni, firma mogła lepiej zaplanować prace, by uniknąć przejeżdżania przez środek parku. Mieszkańcy obawiają się też, że władze Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie wyegzekwują od wykonawcy robót naprawy szkód, a tym samym oni (jako członkowie spółdzielni) będą ponosić koszty.

- Mam nadzieję, że wykonawca poniesie koszty szkód. Bo nie byłby to pierwszy raz, gdy mieszkańcy płaciliby za czyjąś niekompetencję. Mamy styczeń, żeby teraz wysiać trawę musimy czekać do wiosny, więc mamy pogorszenie stanu własności na najbliższe parę miesięcy – dodaje Zając.

 

To nie pierwszy raz kiedy zieleń parkowa lub inne obiekty są niszczone w ten sposób w Warszawie. Między innymi w parku Polińskego kilka razy ciężarówki niszczyły fontannę przejeżdżając po niej.

kg

Podziel się:

netgraf.pl