Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Zwierzęta też kochają! Warszawskie zoo świętuje Walentynki

Dodano: 2020-02-14 07:20:55
fot. warszawskie zoo
fot. warszawskie zoo

W kalendarzu 14 lutego. To oznacza, że dziś Walentynki. Nie zapominają o tym pracownicy stołecznego zoo, którzy dla swoich podopiecznych przygotowali niespodzianki. 

Zwierzęta potrafią kochać - zarówno swoich właścicieli, jak i przedstawicieli własnego gatunku. Jak udowodnili naukowcy, ich organizmy, tak samo, jak ludzkie, wytwarzają oksytocynę, która stanowi u ssaków biochemiczną podstawę bliskości i przywiązania.

- Doskonałym przykładem będzie nasza para szympansów - Kimberly i Patryk. Spotkały się wiele, wiele lat temu w jednej z instytucji w Wielkiej Brytanii. Potem ich drogi się rozeszły, aż do momentu kiedy się spotkały w naszym zoo. I proszę sobie wyobrazić, że one się poznały i zapałały od nowa do siebie sympatią. A owocem tej sympatii jest 6-letni już szympans Frodo - mówi Radiu Kolor Agata Borucka z  warszawskiego ogrodu. 

Zamyka wybrankę w dziupli

Z kolei, jeśli chodzi o sposób, w jaki zwierzęta okazują sobie miłość, to nieco różni się on od tego, w jaki robimy to my.

- Dzioborożce są na przykład znane z tego, że samiec jest tak zaborczy, że kiedy wybranka jest już zdeklarowana, to zamurowuje ją w dziupli, pozostawiając tylko mały otworek. I on jest wówczas za nią całkowicie odpowiedzialny, w momencie, kiedy ona składa jaja, wysiaduje je i potem odchowuje pisklęta - mówi Borucka.

Walentynki w zoo

Z okazji święta zakochanych pracownicy zoo zafundują dziś zwierzakom specjalne przysmaki.

- Celebrują to i zwierzęta i my ich opiekunowie i pracownicy zoo. W walentynki dostają specjalne jedzenie. To jest też atrakcja dla zwiedzających, bo mogą zobaczyć, jak zwierzęta zjadają jedzenie uformowane w kształt serc i w specjalnej kolorystyce. Więc jest to bardzo przyjemne - słyszymy.Przypominamy, że już dziś między godziną 10 a 18 na warszawskie ulice wyjedzie nasz specjalny Walentynkowy Autobus MZA i Radia Kolor, w którym na pasażerów będzie mnóstwo atrakcji. Będziecie mogli go spotkać na trasie linii 116. az/łj

Podziel się:

netgraf.pl