Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Podejrzenia koronawirusa. Już 10 osób w wolskim szpitalu zakaźnym

Dodano: 2020-02-12 11:27:51
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Jak dowiedziało się Radio Kolor, na Mazowszu hospitalizowanych jest 10 osób, które mogą mieć koronawirusa. 

Wszystkie te osoby przebywają w szpitalu zakaźnym przy Wolskiej. Tam przechodzą badania, które mają wykazać, czy to faktycznie chiński koronawirus. - Jest takie podejrzenie - przekazała nam Joanna Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej.

"Negatywne wyniki"

Wśród tych 10 osób jest też dwóch mieszkańców Marek, którzy wczoraj zgłosili się do jednej z tamtejszych przychodni. W ich przypadku sanepid oficjalnie potwierdził, że nie stwierdzono obecności koronawirusa.

- Otrzymaliśmy oficjalne informacje ze szpitala o negatywnych wynikach badań laboratoryjnych. Negatywne, czyli ujemne w kierunku obecności koronawirusa - mówi Radiu Kolor Joanna Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej. 

Wiele osób objętych nadzorem 

Kolejnych 86 osób na Mazowszu pozostaje pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. To osoby, które po powrocie z azjatyckich krajów zgłosiły się do sanepidu. Nie mają objawów chorobowych, ale ze względu na długi czas wylęgania się choroby, są objęte nadzorem. - Gdyby się coś wydarzyło, to będziemy mogli od razu wprowadzić niezbędne procedury - dodaje Narożniak. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl