Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Deweloper rozjechał trawnik w Morskim Oku. Mieszkańcy oburzeni

Dodano: 2020-02-13 17:54:54
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

W parku Morskie Oko pojawiły się bruzdy, jak po samochodowym rajdzie. Koła samochodów zdewastowały trawnik.

Mieszkańcy nie kryją wzburzenia tym, jak wygląda fragment parku od strony ulicy Zajączkowskiej. - Tutaj stoi jakaś deweloperka, która jest prywatną własnością, a park jest publiczny. Nie powinno się to odbywać kosztem czegoś, co jest wspólne - mówi nam jedna ze spacerujących po parku kobiet. - To jest niszczenie przyrody - dodaje inny mieszkaniec. 

"Liczymy na rekompensatę"

Po naszej interwencji sprawą zainteresował się Zarząd Zieleni, który opiekuje się parkiem. Urzędnicy potwierdzają, że za zniszczenia zieleni odpowiada deweloper. Jednocześnie informują, że będą domagali się pokrycia kosztów naprawy zniszczeń.

- Z informacji, które do nas dotarły, zniszczeń dokonał podwykonawca dewelopera, który stawia budynek mieszkalny w sąsiedztwie. Jeśli chodzi o naprawę, to dokonamy jej my, natomiast liczymy na stosowną rekompensatę finansową - mówi Radiu Kolor Anna Stopińska z Zarządu Zieleni.

 

To ma się już nie powtórzyć

Naprawa szkód to jedno, ale zarząd chce też zabezpieczyć park przed podobnymi sytuacjami w przyszłości. - Postawimy tam kłody martwego drewna uniemożliwiające wtargnięcie na teren parku Morskie Oko. Co więcej, wkomponowują się one w tak zwaną bioróżnorodność sprzyjającą rozwojowi zieleni – dodaje Stopińska.

 

Wcześniej o sytuacji w parku informowali mokotowscy Zieloni. Szkodom, jakie powstały, można przyjrzeć się na zdjęciach poniżej.

Podziel się:

netgraf.pl