Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Co w razie epidemii koronawirusa? Warszawa podda izolacji 160 osób

Dodano: 2020-02-13 21:03:30
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Warszawski ratusz odpowiedział na pytania dotyczące ewentualnej epidemii koronawirusa w stolicy.

Jakie działania zostaną podjęte w przypadku stwierdzenia chorych przebywających na terenie Warszawy? O to w interpelacji do władz miasta zapytali radni Sławomir Potapowicz i Anna Auksel-Sekutowicz. 

Jak podkreślił w odpowiedzi sekretarz m.st. Warszawy Marcin Wojdat, plan działania na wypadek epidemii sporządza wojewoda. Według danych zawartych w Planie samorządowym w 2014 roku, w podmiotach leczniczych na terenie Warszawy można poddać izolacji 160 osób oraz kwarantannie 79 osób. 

Nie wskazali konkretnych miejsc 

Nie ma jednak wskazanych konkretnych miejsc przeznaczonych na potrzeby kwarantanny. "Wszelkie dyspozycje związane z podjęciem działań przez samorząd, w stanie zagrożenia epidemicznego lub epidemii, będą znane po ogłoszeniu ich przez wojewodę, w drodze rozporządzenia" - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnych. Ratusz podkreśla, że aktualnie w działania prewencyjne zaangażowany jest Główny Inspektorat Sanitarny.

Do tej pory w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. W środę nadzorem na Mazowszu było objętych prawie 90 osób. To osoby, które nie miały objawów chorobowych, ale ze względu na to, że niedawno wróciły z Chin lub mają kontakt z osobami, które tam przebywały, są pod ścisłym nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

łj

Podziel się:

netgraf.pl