Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Garażówki" wracają na Ursynów! Pierwsza już w marcu

Dodano: 2020-02-16 13:50:15
fot. Facebook/Ursynowska Ratuszowa Wyprzedaż Garażowa
fot. Facebook/Ursynowska Ratuszowa Wyprzedaż Garażowa

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, które mogą się przydać komuś innemu! Na Ursynów wracają wyprzedaże garażowe. 

W zeszłym roku ursynowskie "garażówki" zrobiły furorę. Organizowane przed przed urzędem dzielnicy wyprzedaże staroci cieszyły się dużym zainteresowaniem. W sumie było ich aż 12. Mieszkańców przyciągał  klimat i szansa na złowienie perełek. Jednak w tym roku projekt nie zdobył finansowania z budżetu obywatelskiego. - Wszyscy garażówkowicze byli bardzo zasmuceni - mówi Krystian Malesa, autor zeszłorocznego projektu. Po jego apelu, ursynowski ratusz zdecydował się sfinansować wyprzedaże z własnej kieszeni.

- Garażówki, tak jak do tej pory, będą odbywać się na parkingu przy urzędzie dzielnicy. W zeszłym roku bardzo dużo osób brało w nich udział – mówi w rozmowie z Radiem Kolor Kamila Terpiał z ursynowskiego ratusza.

 

Kopalnia skarbów

Choć sednem garażówek jest nadanie niepotrzebnym przedmiotom drugiego życia, to są one też okazją do zacieśniania sąsiedzkich więzi. Są świetnym miejscem, by urozmaicić sobie dzień, a przy okazji dorwać coś unikalnego. Znajduje się tam wszystko - od książek i staroci, przez zabawki dla dzieci, gry planszowe, niemowlęce wózki, na samochodach kończąc.

- To jest kopalnia przeróżnych skarbów. Ludzie wystawiają najczęściej to, czego nie potrzebują w domach. Takie rzeczy naprawdę mogą przydać się innych. Jest też dużo staroci, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu – dodaje Terpiał.

 

Kiedy i gdzie?

Znamy już terminy tegorocznych wyprzedaży garażowych na Ursynowie. Garażówki odbędą się 29 marca, 28 czerwca, 30 sierpnia, 18 października i 29 listopada na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), w godz. 12.00 – 16.00.

W dniu 17 maja odbędzie się także garażówka miejska. Jest to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego.

kg

Podziel się:

netgraf.pl