Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nowe zebry, przejścia, ścieżki. Centrum miasta czeka rewolucja

Dodano: 2020-02-15 08:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Ruszył przetarg na modernizację jednej z ważniejszych arterii w centrum Warszawy. 

Szykują się ogromne zmiany w alei Jana Pawła II i na rondzie Czterdziestolatka. Właśnie ruszył przetarg na remont odcinka przy Dworcu Centralnym. To część projektu "Nowe Centrum Warszawy", który zakłada modernizację najważniejszych arterii w centrum stolicy. Pisaliśmy o nim tutaj.

Przejścia naziemne

Przede wszystkim to dobra wiadomość dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z wózkami. W okolicach ronda powstaną bowiem długo wyczekiwane przejścia naziemne.

- Te przejścia naziemne w ramach tego projektu planujemy wyznaczyć m.in po zachodniej stronie alei Jerozolimskich, również po północnej stronie alei Jana Pawła II, na wysokości przystanków tramwajowych, jak również przez ulicę Nowogrodzką - mówi Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Parking

Drogowcy chcą także zlikwidować zbyt dużą ilość pasów na jezdni w okolicach Dworca Centralnego. 

- W tym momencie układ i cała geometria jezdni rozszerza się do pięciu pasów w okolicach Dworca Centralnego. Jest to układ, który nie jest optymalnie wykorzystywany przez kierowców, dlatego chcemy wprowadzić w ramach tego projektu również zmiany, które polegałyby na wykorzystaniu wolnego obszaru do wybudowania miejsc parkingowych - dodaje Gałecka. "Ogromne utrudnienia"

Remont przyniesie jednak ze sobą sporo utrudnień.

- Utrudnienia będą na pewno, bo trzeba pamiętać, że mówimy o potężnym remoncie, które przejdzie centrum Warszawy. Oczywiście, te najtrudniejsze pracę będziemy starali się przeprowadzić w okresie wakacyjnym jest mniejsze. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeżeli mówimy o takich działaniach, to z utrudnieniami musimy się liczyć - zaznacza Gałecka.Drogowcy liczą, że nowa aleja Jana Pawła II będzie gotowa już w listopadzie tego roku.

az

Podziel się:

netgraf.pl