Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Ogromna strata". Uczennica z wawerskiej szkoły zginęła w Bukowinie

Dodano: 2020-02-15 12:10:53
fot. Twitter (@marekmulti)
fot. Twitter (@marekmulti)

"To dla naszej społeczności ogromna strata" - tak burmistrz Wawra pisze o śmierci 15-letniej Klary.

Nastolatka była uczennicą jednej z wawerskich szkół. W poniedziałek wraz z mamą i starszą siostrą zginęła w tragicznym wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. Spadł na nie dach wypożyczalni narciarskiej, który poderwał gwałtowny podmuch wiatru. 

Kondolencje od burmistrza 

Burmistrz Wawra złożył kondolencje rodzinie i bliskim ofiar. "Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci 15-letniej Klary, uczennicy naszej szkoły oraz jej siostry i mamy, w wypadku, do którego doszło w Bukowinie Tatrzańskiej" - napisał w oświadczeniu burmistrz Wawra Norbert Szczepański.

"Wraz z całym zarządem dzielnicy oraz w imieniu wszystkich mieszkańców Wawra przekazuję wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom, łącząc się w bólu. To dla naszej społeczności ogromna strata" - czytamy dalej.

Burmistrz zaapelował także o uszanowanie czasu żałoby. "Ferie to czas wypoczynku i radości, który został zakłócony przez tragiczne wydarzenie. Chcemy, by dzieci mogły przeżyć tę stratę w spokoju i z należytym szacunkiem" - dodaje burmistrz Wawra.

Prokuratura stawia zarzuty 

Trwa śledztwo w sprawie wypadku. Jak na razie właściciel wypożyczalni sprzętu narciarskiego usłyszał zarzut popełnienia samowoli budowlanej. Z informacji zakopiańskiej  prokuratury wynika, że właściciel przyznał się do winy. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl