Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Tropiki pod Warszawą! Otwierają największy kryty park wodny w Europie

Dodano: 2020-02-19 06:10:45
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Wielkie otwarcie dopiero jutro, ale my już byliśmy w największym parku wodnym w Europie. Robi wrażenie!

Kiedy 3 lata temu w niewielkiej Wręczy pod Mszczonowem ruszała budowa "wodnego raju", nie każdy wierzył w sukces projektu. Jedni mówili, że daleko od Warszawy, inni, że park wodny powstaje pośrodku niczego. I nie ma co ukrywać, że to prawda. Jednak to właśnie dzięki tej inwestycji okolica ożyje, a dojazd do kompleksu nie powinien stanowić problemu. Już to, jak duże zainteresowanie wzbudza "Park of Poland", pozwala przypuszczać, że projekt był strzałem w dziesiątkę.  

To największy zadaszony park wodny w Europie: 18 basenów, 32 zjeżdżalnie - w tym najdłuższa w Europie, 800 żywych palm sprowadzonych z tropików, czy plaże ze sztucznymi saunami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na 75 tys. mkw. powierzchni wydzielone zostały trzy strefy tematyczne: Relax, Jamango i Saunaria.

Relax

Strefę tworzy: 840 mkw. powierzchni basenu, 2 bary i ogród, na który składa się blisko 400 prawdziwych palm. Te przyjechały tu już w styczniu z Malezji, Florydy, czy Kostaryki. Temperatura zarówno w powietrzu, jak i w wodzie przekracza tu 30 stopni Celsjusza, można więc poczuć się jak w tropikach. To również miejsce, gdzie można wypocząć na leżakach, czy napić się drinka w basenowym barze. Co ważne, osoby poniżej 16 roku życia nie mają tu wstępu.

Jamango

To strefa przeznaczona dla młodych gości kompleksu, ale i starsi z pewnością poczują się tu znów dziećmi. Strefę tworzy ponad 3 km zjeżdżalni umiejscowionych na 6 piętrach. Najdłuższa z 32 tub, ma blisko 320 metrów, czyli tyle ile cała Wieża Eiffla! Można tu zjeżdżać na piankach, pontonach, pojedynczo, osobno, a nawet w kilka osób naraz. Jest też coś dla bardziej odważnych: Jaw Drop, czyli 55 metrów PIONOWEGO zjazdu. Na Rainbow Raice można z kolei wziąć udział w wyścigu ze znajomymi, bo ta atrakcja przeznaczona jest nawet dla 8 osób. Najciekawszą jednak zjeżdżalnią jest Black Thunder. Wszystko przez to, że jeden z jej odcinków jest przezroczysty i przebiega tuż nad kasami w holu budynku. 

Jak zapewniają twórcy obiektu, wszystko jest sprawdzone i bezpieczne. Nad miłośnikami wodnych atrakcji ma czuwać sztab ratowników. - W Park of Poland będzie pracowało na jednej zmianie 24 ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem gości. Jest to jeden z obiektów, który ma największą liczbę ratowników w Polsce - mówi Radiu Kolor Kacper Piguła, manager Jamango.

Saunaria

Saunaria to miejsce dla osób, które cenią sobie relaks i ciszę. Z tego powodu nie mają tu wstępu osoby poniżej 16 roku życia. W tej strefie na gości czeka 8 tematycznych saun i łaźni. W niektórych temperatura wynosi 100 stopni Celsjusza! Jedna z nich może pomieścić nawet 100 osób. To również baseny witalne, łaźnia turecka, grota solna, czy kabina Mont Blanc, w której temperatura sięga -12 stopni Celsjusza. Dla bardziej odważnych przygotowany został specjalny Prysznic Calla, z którego korzysta się nago.

- Mamy 8 basenów witalnych: magnezowy, potasowy, litowy, siarkowy, wapniowy, a trzy pozostałe są z solami z Morza Martwego. To miejsce przeznaczone dla osób, które potrzebują ukojenia, wyciszenia i jak najbardziej dla osób z problemami zdrowotnymi, czy skórnymi - tłumaczy Karolina Bielecka, która pracuje w strefie działu Saunaria.

Park of Poland to również miejsce, gdzie można skorzystać ze specjalnych zabiegów relaksacyjnych. Strefa Wellnes&SPA, która jest dodatkowo płatna, oferuje zabiegi regenerujące i odmładzające, a także masaże i usługi kosmetyczek robiących manicure, czy pedicure.

Bilety

Wizyta w kompleksie do najtańszych należeć nie będzie. Bilety można kupić w trzech różnych konfiguracjach: na 2 godziny, 4 godziny, albo na cały dzień. Wejście do trzech, czyli wszystkich stref, dla osoby dorosłej to koszt 129 złotych za dzień. Bilet do strefy Jamango dla dziecka (do 120cm) kosztuje 79 złotych. W weekendy i święta cena wzrasta o 10 złotych.

Dojazd

Do parku wodnego będzie można dojechać autobusem, który każdego dnia będzie kursować co 15 minut z przystanku „Santago”, zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich 56 (obok Dworca Centralnego). Dla poruszających się samochodem, najlepiej dojechać trasą S8, lub autostradą A2. Można wybrać się tu również pociągiem. Z przystanku Warszawa Centralna, bądź Warszawa Śródmieście, należy dojechać do Żyrardowa, a stamtąd specjalny bus zawiezie już pasażerów bezpośrednio do parku.

Noclegi

Już niedługo goście będą mogli przenocować w specjalnie przygotowanych bungalowach. To idealna oferta dla tych, którzy chcą nieco dłużej spędzić wakacje w tropikach. W Suntago Village znajdują się 92 nowoczesne domki, które pomieszczą nawet kilkanaście osób. To jednak nie koniec atrakcji, bo wciąż trwa budowa na zewnątrz budynku. Powstaną tam kolejne baseny i atrakcje dla dzieci.

Park otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godz. 10-22 i oraz w weekendy w godz. 9-22.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/5721/tropiki-pod-warszawa-otwieraja-najwiekszy-kryty-park-wodny-w-europie [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 5721 [title] => tropiki-pod-warszawa-otwieraja-najwiekszy-kryty-park-wodny-w-europie [uri] => wiadomosci/n/5721/tropiki-pod-warszawa-otwieraja-najwiekszy-kryty-park-wodny-w-europie [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660680232 ) ) </div> </body> </html>