Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Pieniądze wyrzucone w błoto? Rozbierają nową plażę za 100 tysięcy

Dodano: 2020-02-19 15:45:03
fot. Facebook/Radny Marcin Korowaj
fot. Facebook/Radny Marcin Korowaj

Zaskoczenie na Białołęce. Od otwarcia nowej plaży na Białołęce nie minęły nawet 2 miesiące, a tymczasem już jest... demontowana. 

O sprawie na Facebooku poinformował radny Maciej Korowaj. - Jesteśmy na słynnej białołęckiej plaży. Koparki wjechały. Wszystkie elementy są stad zabierane. Wszystko jest niszczone. Okazuje się, że zostało wybudowane bez stosownych uzgodnień i teraz trzeba wszystko wyrwać - relacjonował na Facebooku białołęcki radny.

Były przesłanki do demontażu

Prace mają służyć przeprowadzeniu... dodatkowych prac konserwacyjnych. Jak powiedział nam Mariusz Burkacki z Zarządu Zieleni, plażowe urządzenia znajdują się na terenie zalewowym. - To trudny teren, spodziewaliśmy się, że może być taka konieczność - mówi.

- W momencie montażu nic nie wskazywało na to, że te prace będą przeprowadzane właśnie teraz, ale teraz pojawiły się przesłanki, które spowodowały, że są one właśnie przeprowadzane - mówi w rozmowie z Radiem Kolor przedstawiciel Zarządu Zieleni. 

- Chodzi nam o to, żeby te elementy, które znajdują się na terenie zalewowym, były w stu procentach odporne na potencjalne zalanie, czy też trudne warunki, z jakimi mogą się spotkać w tej przestrzeni - słyszymy dalej. Decyzja, żeby to zrobić teraz, miała zapaść po okresowej kontroli urządzeń. 

Jest pozwolenie 

Zarząd Zieleni zapewnia, że demontaż plaży, nie wiąże się z żadnymi kosztami. Z kolei Dominika Wiśniewska z warszawskiego ratusza powiedziała nam, że po konserwacji urządzenia wrócą w to samo miejsce. Kiedy? Nie dostaliśmy odpowiedzi na tak zadane pytanie. 

Urzędnicy zapewniają też, że informacja o tym, że inwestycja nie była uzgodniona z Wodami Polskimi, które zarządzają terenem nad Wisłą, nie jest prawdziwa. Zaprzeczają więc słowom radnego. - Mamy pozwolenie - powiedział krótko Mariusz Burkacki. 

100 tysięcy wyrzucone w błoto?

Plaża na Białołęce znajduje się w rejonie ulicy Aluzyjnej na Kępie Tarchomińskiej. Powstała w grudniu zeszłego roku w ramach budżetu obywatelskiego, a to oznacza, że jest demontowana po niespełna dwóch miesiącach. Projekt za ponad 100 tys. złotych zrealizował Zarząd Zieleni.

łj

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/5727/pieniadze-wyrzucone-w-bloto-rozbieraja-nowa-plaze-za-100-tysiecy [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 5727 [title] => pieniadze-wyrzucone-w-bloto-rozbieraja-nowa-plaze-za-100-tysiecy [uri] => wiadomosci/n/5727/pieniadze-wyrzucone-w-bloto-rozbieraja-nowa-plaze-za-100-tysiecy [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660315136 ) ) </div> </body> </html>